V5661 Turistika I.

Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická
zima 2009
Rozsah
0/2. 2 kr. Ukončení: -.
Vyučující
Bc. Pavel Kaplan (přednášející)
Mgr. Bc. Michal Pařízek, Ph.D. (přednášející)
Garance
Jana Zajícová
Katedra pedagogiky a psychologie – Katedry – Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická
Předpoklady
Seminář Turistika si mohou zapsat studenti 2. a 3. ročníku Jaboku a všichni prezenční studenti ETF, oboru PSP. Ač trasy (a tempo), po kterých se budeme pohybovat budou naprosto pohodové, zvažte svá zdravotní omezení. Info schůzka za účelem domluvy termínů jednotlivých víkendů proběhne 22.9.2009 v 16:45 za kaplí.
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je otevřen studentům libovolného oboru.
Předmět si smí zapsat nejvýše 15 stud.
Momentální stav registrace a zápisu: zapsáno: 0/15, pouze zareg.: 0/15
Cíle předmětu
Seminář Turistika je dvou semestrální (v ISu označen jako Turistika I pro ZS a II pro LS), avšak nelze získat zápočet jen za jeden semestr - oba zápočty budou zapsány až na konci letního semestru. Zápočet může být získán po absolvování minimálně tří víkednových bloků. Kurz většinou probíhá od pátku cca 15:00 do neděle 16:30. Destinace jsou vybírány ve spolupráci se studenty, cena za víkend se pohybuje kolem 400Kč (doprava + ubytování), zpravidla však bývá nižší. Blokový seminář Turistika si klade za cíl seznámit studenty ve čtyřech víkendových blocích (pěší turistika, turistika na běžeckých lyžích, cykloturistika, vodní turistika) s problematikou týkající se různých druhů turistiky. Ke každému tématu bude připravena teoretická část, která proběhne v místě konání semináře, kde se zaměříme na praktické informace (vybavení, balení, plánování, zvládnutí technik pohybu), ale i na stručnou historii, bezpečnost, zásady pohybu v terénu, atd. Hlavním cílem semináře je tvořit a upevňovat vztah k pohybu pro radost, přírodě a organizaci výletů pro skupiny lidí. Studenti se budou aktivně podílet na přípravě tohoto semináře (výběr destinací, ubytování a celkové plánování).
Metody hodnocení
Zápočet je udělen za 3 absolvované víkendy (ze čtyř) na konci letního semestru. Seminář Turistika je 2 semestrální - lze si jej tedy zapsat pouze v zimním semetru Jako seminář V5661 a V5662 na LS.
Navazující předměty
Informace učitele
V případě nejasností napište e-mail Michalovi na: parizek@jabok.cz
Další komentáře
Předmět je vyučován každoročně.
Výuka probíhá blokově.
Předmět je zařazen také v obdobích zima 2007, zima 2008, zima 2010, zima 2011, zima 2012, zima 2013.